وبلاگ

عروس هلندی یا کوکاتیل از محبوب ترین پرندگان زینتی

عروس هلندی

عروس هلندی یا طوطی کوکاتیل از محبوب ترین پرندگان خانگی در دنیا به حساب می‌آید ه به عنوان حیوان خانگی کوچک انتخاب می‌شود…

 

این طوطی ها به دلیل داشتن مواد خاصی روی پرهایشان به اندازه یک پارچه ابریشمی نرم هستند. همین مواد به آن‌ها کمک می کند تا پرهای خود را ضد آب نگه دارند.

عروس هلندی، یکی از پرطرفدارترین پرندگان است که به عنوان حیوان خانگی کوچک انتخاب می‌شود که این به دلیل رفتارهای جالب این پرنده است که همیشه دوست دارد در اطراف شما باشد.

تصور کنید در جلو آینه به خود نگاه میکنید مطمئن باشید این پرنده خود را به شما می‌رساند و در اطراف شما می‌چرخد و روی شانه‌های شما می‌نشیند و خود را در آینه می‌بیند، این گوشه‌ای از رفتارهای بامزه‌ای است که عروس هلندی دارد.

کوکاتیل‌های نر نیز سوت‌زن‌های شگفت انگیزی هستند. و می توان هر تعدادی آهنگ که دوست دارید را به آن‌ها آموزش دهید. ولی ماده‌ها برای نواختن سوت‌های عجیب و غریب همانند جنس‌های نر شناخته نمی شوند، اما اینطور نیست که آنها نسبت به نرها کمتر احساساتی شوند. کوکاتیل می تواند تا 20 سال زندگی کند و اندازه آنها در حدود 13 اینچ از نوک تا انتهای پرهای دم است.

 

رنگ‌های متداول در عروس هلندی

عروس هلندی در بسیاری از رنگ ها وجود دارد. رنگ طبیعی آنها خاکستری است. رنگ های دیگر ناشی از جهش بوجود می آیند.

 

کوکاتیل خاکستری (به عنوان اسمی شناخته شده است):

این رنگ طبیعی از کوکاتیل‌ها، دقیقا رنگ همان‌هایی است که را در زیستگاه خود یعنی استرالیا بومی شده‌اند. آن‌ها بال های خاکستری دارند البته با اندکی رنگ سفید که در لابه‌لای رنگ خاکستری وجود دارد و دارای یک صورت زرد رنگ هستند که نقطه‌های نارنجی رنگ که روی گونه‌شان وجود دارد.

کوکاتیل ابلق:

جهشی رخ داده است و نتیجه آن ایجاد الگوهایی به رنگ خاکستری و سفید که خیلی واضح نیست و حالت محو دارد روی بال‌های آن بوده است. تنوع زیادی در عروس هلندی‌های ابلق وجود دارد.

کوکاتیل مرواریدی:

جهشی دیگر که سبب ایجاد الگوی رنگی سفید و زرد و حلزونی شکل در پرهای این پرنده شده است.

کوکاتیل دارچینی:

بیشتر به رنگ قهوه‌ای است البته سایه‌هایی از رنگ خاکستری را هم به همراه دارد.

کوکاتیل سفید:

این نوع از عروس هلندی پرهایی کاملا سفید دارد و چشم‌هایش مشکی است.

کوکاتیل زرد:

در اثر جهشی دیگر این نوع از عروس هلندی دارای پرهای زرد و سفید است و روی گونه نقطه‌های نارنجی دیده می‌شود و چشم‌های قرمز رنگ دارد.

همچنین انواع دیگری از رنگ‌ها در عروس هلندی که حاصل ترکیب این حالت‌های اصلی است یعنی به طور مثال به رنگ مرواریدی – ابلق، دارچینی – مرواریدی، زرد – ابلق و به همین شکل رنگ‌های دیگر وجود دارد. همین تنوع فراوان باعث شده است که هر فردی با هر سلیقه متفاوتی بتواند این پرنده را پسند کند و به عنوان همدم در کنار خود آن را نگه دارد و با آن لذت زندگی کند.

منبع:پتسبوک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
Main Menu x