چگونه می توان معاینات دامپزشکی را برای گربه ها آسان تر انجام داد؟

ویزیت های منظم دامپزشکی برای سلامتی گربه شما مهم است، اما در این ملاقات ها معمولاً برای شما مشکلاتی ایجاد می شود و به کابوسی برای گربه شما تبدیل می شود.

بیش تر گربه ها علاقه خاصی به مراجعه به دامپزشکی ندارند. اگر گربه شما به محض مراجعه به کلینیک سر و صدا می کند و یا شروع به پنجه کشیدن می کند این را بدانید که تنها نیستید!

خوشبختانه، مراحلی وجود دارد که می توانید با انجام آن ها مراجعه ای آسان تر برای هر دوی شما داشته باشید.

قبل از مراجعه، گربه خود را به باکس حامل و دامپزشک عادت دهید

داشتن باکس ایمن امری ضروری برای جا به جایی گربه شماست. حمل و نقل گربه خود بدون آن می تواند هم برای گربه و هم شما خطرناک باشد.

با این حال، صرفا گذاشتن گربه در باکس و بیرون رفتن از خانه نیز ایده خوبی نیست. با اطمینان از اینکه باکس آن ها یک مکان امن و مطمئن است گربه خود را برای مراجعه بعدی آماده کنید.

با تبدیل باکس به عنوان جایی که گربه شما می تواند آزادانه وارد آن شود و به خواست خود از آن خارج شود شروع کنید. یک پتو به عنوان تخت در داخل آن  قرار دهید تا فضایی راحت برای آن تعبیه کنید.

سعی کنید از خوراکی های تشویقی با هدف جلب گربه خود برای ورود به باکس استفاده کنید یا حتی می توانید وعده های اصلی غذایی را به طور مرتب در باکسشان به آن ها دهید.

همچنین می توانید خوشبو کننده را در داخل باکس اسپری کنید تا شرایط مطلوب تر شود. شما حتی می توانید از گیاه سنبل الطیب یا همان علف گربه  برای ترغیب گربه برای رفتن به داخل باکس نیز استفاده کنید.

وقتی گربه شما به باکس عادت کرده است، به آرامی گربه خود را برای ملاقات با دامپزشک آماده کنید. این امر به گربه شما فرصتی می دهد که بدون داشتن چندین همراه در هنگام تزریقات و سایر تجارب ناخوشایند در هر ویزیت به راحتی به مطب عادت کند.

با کارمندان بیمارستان صحبت کنید تا دریابید که آیا در طول روز روند کندی وجود دارد یا نه که مراجعه شما مختل نشود. کارکنان بیمارستان حتی ممکن است بتوانند مدتی را برای دوست شدن با گربه تان بگذرانند.

 

در بیمارستان دامپزشکی

در حالت ایده آل، بیمارستان دامپزشکی یک اتاق انتظار جداگانه برای گربه ها خواهد داشت. در صورت امکان از این منطقه استفاده کنید تا گربه شما مجبور نباشد در محل انتظار با سگ یا سایر حیوانات خانگی غریبه مواجه شود. اگر این منطقه در دسترس نباشد، تا زمانی که منتظر می مانید حوله ای را روی باکس گربه قرار دهید تا محیط اطراف روی رفتار آن تاثیر نگذارد.

بیش تر بیمارستان هایی که از گربه ها پذیرایی می کنند سعی می کنند مدت زمان صرف شده در محل انتظار را در کوتاه ترین میزان ممکن نگه دارند. شما باید به محض رسیدن نوبتتان به همراه گربه خود به اتاق معاینه بروید.

در اتاق معاینه، به گربه شما اجازه داده می شود در صورت تمایل خودش  از باکس حمل خارج شود. تا زمانی که اتاق  امن باشد و گربه شما نتواند فرار کند، می توانید به آن ها اجازه دهید اتاق را گشت و گذار کنند.

اگر گربه شما با میل و اراده از باکس خارج نشود، داشتن نوعی از باکس قسمت بالای آن جدا شود باعث می شود که انجام دادن کارهای گربه شما برای کارکنان دامپزشکی راحت تر باشد و برای گربه شما احساس وحشت کم تری ایجاد می کند.

به هیچ عنوان نباید از باکسی استفاده کرد که درب آن کوچک است و یا گربه را با کشیدن از داخل آن خارج کرد.

به دنبال یک بیمارستان دامپزشکی باشید که کارکنانش با گربه شما ملایم و صبور باشند. آن ها باید تجربه برخورد با هر گربه ای با هر نوع شخصیتی را داشته باشند. اگر گربه شما بیش از حد ترسیده باشد، می توان از آرام بخش برای انجام معاینه استفاده کرد.

چگونه می توانید گربه خود را در حین مراجعه به دامپزشکی آرام کنید؟ آیا تکنیک یا ترفند خاصی دارید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!

منبع: پتسبوک

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس